Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Helsinkách
Přidáno dne: | 4064 přečtení
Doprava v Moskvě
Přidáno dne: | 3018 přečtení
Doprava v Sydney
Přidáno dne: | 4193 přečtení
Doprava v Amsterdamu
Přidáno dne: | 4910 přečtení
Doprava v Bangkoku
Přidáno dne: | 3621 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Doprava ve Stockholmu

ilustrační foto
ilustrační foto

Po Stockholmu můžete jezdit veřejnou dopravou, která využívá metro, autobusy, tramvaje, lokální vlaky. Prohlídka Starého město Gamla stan a jeho nejbližší okolí se dá zvládnout i pěšky nebo můžete po městě jezdit i na kole.

 

Při cestování po Stockholmu můžete využít i slevové karty, díky kterým výrazně ušetříte.

Stockholm Card (Stockholmskortet) – tato karta Vám umožní bezproblémové cestování po městě, a také získáte volné vstupy do mnohých muzeí a atrakcí ve městě. Získáte tak zdarma vstup např. do Royal Palace, Museum of National Antiquities či National Museum. Další výhodou je bezplatné parkování. Tuto kartu zakoupíte v Hotellcentralen na hlavním nádraží, v turistickém informačním centru, hotelech. Existujú různé typy těchto karet, jejichž cena závisí od délky platnosti karty. Můžete si koupit 24, 48 a 72 hod. karty.

Storstockholms Lokaltrafik – jedná se o 24-hodinové a 72- hodinové karty, které Vám zabezpečí slevu v dopravě. Koupit si je můžete v SL centrech u stanic metra a v ticket hale T na centrálním nádraží.

 

METRO (Tunnelbana)

Metro tvoří základ veřejné dopravy, je nejrychlejším dopravním prostředkem, kterým se dostanete z centra města na předměstí. Metro má tři trasy, které jsou barevně odlišeny - červená, zelená, modrá. Metro jezdí denně od 05 hod. ranní do 01:00 hod. po půlnoci. Metro je propojené s vlakovou dopravou. Hlavní stanice všech linek se nazývá T- Centralen a najdete ji pod hlavním nádražím. Místní metro je unikátní svojí výzdobu, většina stanic je vyzdobena malbami, jedná se tak o nejdelší galerii na světě - zabírá totiž 120 km. Například T – Centralen představuje obrovskou modrou jeskyni, v jiné stanici najdete sochy, různá světla či fontány.

 

AUTOBUSY

Autobusy jezdí denně od 6. hod. ráno do půlnoci, v noci jezdí jen minimum spojů. Jelikož se Stockholm rozprostírá na ostrovech a v centru se nachází i množství pěších zón, autobusová doprava je více komplikovaná, ale díky mapě se v ní dá celkem dobře orientovat. Lístky si můžete koupit přímo u řidiče, ale pokud si je koupíte předem, tak vás vyjdou levněji.

 

TRAMVAJE

Tramvaje ve Stockholmu měly kdysi výsostní postavení, ale po vybudování metra ztratily svůj význam. V provozu jsou  dnes jen tři tratě: Nockebybanan, Tvärbanan a Lindingöbanan. Linka číslo 7 (Lindingöbanan) je pouze historickou linkou, která jezdí o víkendech a slouží turistům. Na zbylých linkách jezdí moderní soupravy. V tramvajích jezdí průvodčí, kteří kontrolují platné jízdenky.

 

TAXI

Po městě můžete jezdit i taxíkem, služby zde nabízí např. Taxi Stockholm či Taxi Kurir. Taxíky si zastavíte  na ulici (mávnutím ruky), ale můžete si je rezervovat i telefonicky, případně přes internet. Stanoviště taxíků najdete většinou v okolí letišť, železničních stanic a na mnoha dalších místech.  Cestování taxíkem po hlavním městě je však velmi drahé.

 

AUTO

Díky tomu, že se Stockholm rozkládá na ostrovech tak cestování autem po městě je komplikovanější. I cena pohonných látek patří k nejvyšším v Evropě.

 

TRAJEKTY

Ve Stockholmu jezdí několik trajektů, z Grand Hotel v Stromkajen vyjíždějí trajekty, které se plaví po celém souostroví, a také fungují jako spojení mezi některými hlavními ostrovy. Z mola na malém náměstí v Norrmalme jezdí trajekty, které spojují Djurgarden, Skeppsholmen a Nybroplan.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Stockholmu:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Bangkok Vídeň [obousměrná] let s přestupem 11 990,-  11 990,- 
Bangkok Praha [obousměrná] let s přestupem 12 990,-  12 990,- 
Denpasar Bali Praha [obousměrná] let s přestupem 18 490,-  18 490,- 
Dubaj Praha [obousměrná] let s přestupem 8 490,-  8 490,- 
Havana Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 290,-  12 290,- 
Montreal Praha [obousměrná] let s přestupem 12 490,-  12 490,- 
Moskva Praha [obousměrná] let s přestupem 5 290,-  5 290,- 
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 8 990,-  8 990,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 820,-  820,- 
Phuket Praha [obousměrná] let s přestupem 14 850,-  14 850,- 
Toronto Praha [obousměrná] let s přestupem 11 490,-  11 490,- 
Washington Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 690,-  12 690,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent