Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Helsinkách
Přidáno dne: | 4186 přečtení
Doprava v Moskvě
Přidáno dne: | 3138 přečtení
Doprava v Sydney
Přidáno dne: | 4341 přečtení
Doprava v Amsterdamu
Přidáno dne: | 5087 přečtení
Doprava v Bangkoku
Přidáno dne: | 3718 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Jaké jsou nejoblíbenější  vánoční destinace Čechů?]
14.12.2018
Jaké jsou nejoblíbenější vánoční destinace Čechů?

Mezi nejpopulárnější destinace, co se vánočního období a Čechů týče, jsou Paříž, Londýn, Dubaj, Frankfurt, Vídeň a Amsterdam.

více
[Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť]
14.12.2018
Letecký provoz bude o svátcích extrémní. Podívejte se na seznam nejvytíženějších letišť

Odhaduje se, že v období mezi 21. a 25. prosincem roku 2018 přiletí na letiště v Pekingu více než 1,7 milionu cestujících. Na druhé příčce bude Dubaj, kde bude o asi 100 000 cestujících méně a jako třetí nejvytíženější by měla být Atlanta s 1,5 miliony cestujícími.

více
[Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání]
12.12.2018
Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání

Zajímá vás létání a cestování? Pokud ano, tak jsme pro vás připravili 12 zajímavostí o létání a letadlech.

více
[Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů]
12.12.2018
Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů

Víte, jaký je nejdelší, komerčně využívaná linka? Pokud máte téměř 19 hodin času, tak si můžete koupit letenky od Singapore Airlines. Ty létají trasu, která má přesně 15 329 kilometrů. Let začíná v Singapuru a přistanete až v americkém Newarku.

více
[Air France si objednala propagační video s letícím  Dreamlinerem]
12.12.2018
Air France si objednala propagační video s letícím Dreamlinerem

Největší francouzská aerolinka, Air France, si objednala propagační video pro svůj nejmodernější letoun Boeing 787 Dreamliner. Video bylo natáčené nad jižní Francií, kde stroj letěl, a je naprosto úchvatné.

více

Doprava ve Stockholmu

ilustrační foto
ilustrační foto

Po Stockholmu můžete jezdit veřejnou dopravou, která využívá metro, autobusy, tramvaje, lokální vlaky. Prohlídka Starého město Gamla stan a jeho nejbližší okolí se dá zvládnout i pěšky nebo můžete po městě jezdit i na kole.

 

Při cestování po Stockholmu můžete využít i slevové karty, díky kterým výrazně ušetříte.

Stockholm Card (Stockholmskortet) – tato karta Vám umožní bezproblémové cestování po městě, a také získáte volné vstupy do mnohých muzeí a atrakcí ve městě. Získáte tak zdarma vstup např. do Royal Palace, Museum of National Antiquities či National Museum. Další výhodou je bezplatné parkování. Tuto kartu zakoupíte v Hotellcentralen na hlavním nádraží, v turistickém informačním centru, hotelech. Existujú různé typy těchto karet, jejichž cena závisí od délky platnosti karty. Můžete si koupit 24, 48 a 72 hod. karty.

Storstockholms Lokaltrafik – jedná se o 24-hodinové a 72- hodinové karty, které Vám zabezpečí slevu v dopravě. Koupit si je můžete v SL centrech u stanic metra a v ticket hale T na centrálním nádraží.

 

METRO (Tunnelbana)

Metro tvoří základ veřejné dopravy, je nejrychlejším dopravním prostředkem, kterým se dostanete z centra města na předměstí. Metro má tři trasy, které jsou barevně odlišeny - červená, zelená, modrá. Metro jezdí denně od 05 hod. ranní do 01:00 hod. po půlnoci. Metro je propojené s vlakovou dopravou. Hlavní stanice všech linek se nazývá T- Centralen a najdete ji pod hlavním nádražím. Místní metro je unikátní svojí výzdobu, většina stanic je vyzdobena malbami, jedná se tak o nejdelší galerii na světě - zabírá totiž 120 km. Například T – Centralen představuje obrovskou modrou jeskyni, v jiné stanici najdete sochy, různá světla či fontány.

 

AUTOBUSY

Autobusy jezdí denně od 6. hod. ráno do půlnoci, v noci jezdí jen minimum spojů. Jelikož se Stockholm rozprostírá na ostrovech a v centru se nachází i množství pěších zón, autobusová doprava je více komplikovaná, ale díky mapě se v ní dá celkem dobře orientovat. Lístky si můžete koupit přímo u řidiče, ale pokud si je koupíte předem, tak vás vyjdou levněji.

 

TRAMVAJE

Tramvaje ve Stockholmu měly kdysi výsostní postavení, ale po vybudování metra ztratily svůj význam. V provozu jsou  dnes jen tři tratě: Nockebybanan, Tvärbanan a Lindingöbanan. Linka číslo 7 (Lindingöbanan) je pouze historickou linkou, která jezdí o víkendech a slouží turistům. Na zbylých linkách jezdí moderní soupravy. V tramvajích jezdí průvodčí, kteří kontrolují platné jízdenky.

 

TAXI

Po městě můžete jezdit i taxíkem, služby zde nabízí např. Taxi Stockholm či Taxi Kurir. Taxíky si zastavíte  na ulici (mávnutím ruky), ale můžete si je rezervovat i telefonicky, případně přes internet. Stanoviště taxíků najdete většinou v okolí letišť, železničních stanic a na mnoha dalších místech.  Cestování taxíkem po hlavním městě je však velmi drahé.

 

AUTO

Díky tomu, že se Stockholm rozkládá na ostrovech tak cestování autem po městě je komplikovanější. I cena pohonných látek patří k nejvyšším v Evropě.

 

TRAJEKTY

Ve Stockholmu jezdí několik trajektů, z Grand Hotel v Stromkajen vyjíždějí trajekty, které se plaví po celém souostroví, a také fungují jako spojení mezi některými hlavními ostrovy. Z mola na malém náměstí v Norrmalme jezdí trajekty, které spojují Djurgarden, Skeppsholmen a Nybroplan.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Stockholmu:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent