Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Muzea a galerie v Helsinkách
Přidáno dne: | 3843 přečtení
Muzea a galerie v Oslu
Přidáno dne: | 2566 přečtení
Muzea a galerie v Moskvě
Přidáno dne: | 5285 přečtení
Muzea a galerie v Sydney
Přidáno dne: | 3214 přečtení
Muzea a galerie v Amsterdamu
Přidáno dne: | 5707 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Muzea a galerie ve Stockholmu

NODRISKA MUSEUM
NODRISKA MUSEUM

Během své návštěvy Stockholmu můžete navštívit i nějaké muzeum, kterých je ve městě opravdu hodně (uvádí se až 70 muzeí). Prohlédněte si naší krátkou nabídku stockholmských muzeí.

 

 

VASA MUZEUM

Toto muzeum vás seznámí s životem na moři v době 17. století. Válečná loď Vasa je jediná dochovaná loď ze 17. st., loď byla pojmenována po tehdejší vládnoucí dynastii Vasa. Postavil ji holandský stavitel lodí Henrik Hybertsson, měřila  69 m a vážila 1200 tun. Měla se stát  jednou z hlavních lodí švédského námořnictva, ale nestala - dne 10. srpna 1628, když poprvé vyplula z přístavu, zvedl se prudký vítr, loď se naklonila a začala nabírat vodu a potopila se se vším co bylo na palubě, zahynulo i 40 členů posádky. O 300 let později ji objevil na mořském dně Andres Franzén. Dne 24.4.1961 byla loď slavnostně vytažena na hladinu a uložena v muzeu. S lodí byly vytaženy i dřevěné předměty, poklady, nástroje a také 700 soch, které zdobily loď. Vše bylo zrestaurováno a vráceno na své původní místo na lodi. V muzeu si můžete prohlédnout i expozici, která zachycuje život tehdejších námořníků,  můžete se podívat i na film, který zachycuje vytahování vraku z moře. Více informací najdete zde.

 

NOBELOVO MUZEUM

Toto muzeum mapuje historii udílení Nobelovy ceny, je zasvěcené švédskému chemikovi a vynálezci dynamitu Alfrédu Nobelovi. Muzeum najdete na náměstí Stortorget. Můžete se zde podívat na projevy a rozhovory s řadou oceněných osobností. Alfred Nobel se věnoval problematice výbušnin a díky svým vynálezům v této oblasti značně zbohatnul. Vynálezce dynamitu chtěl poskytnou  světu bezpečnou důlní třaskavinu, jeho vynálezy se však začaly používat ve zbrojařském průmyslu. Vypráví se, že Nobel byl účinky svých vynálezů na bojištích tak otřesen, že se je rozhodl napravit právě Nobelovou cenou. Ve své závěti rozhodl, že jeho majetek (32 miliónů švédských korun) bude vložen do fondu, ze kterého bude každý rok udělována cena za významné vědecké objevy, literární tvorbu a zásluhy o mír ve světě. Tato cena je vyplácena pouze z peněz ze závěti, kterou spravuje švédská Akademie věd. Ceny jsou vypláceny z úroků. Nobelova cena byla poprvé udělena v roce 1901. Od roku 1968 se uděluje i ocenění za ekonomii. Dnes je Nobelova cena obecně považována za nejvyšší ocenění, jakého může umělec, vědec nebo státník dosáhnout. Více o tomto muzeu se dozvíte zde.

 

ŠVÉDSKÉ NÁRODNÍ HISTORICKÉ MUZEUM (HISTORISKA MUSEET)

V tomto muzeu se seznámíte s historií Švédska od dob pravěku, přes Vikingy, středověk až po současnost. Ve Zlatém sále můžete např. obdivovat nejrůznější předměty ze zlata a stříbra (šperky, relikviáře), celkem je zde 52 kg zlata a přes 200 kg stříbra. V gotickém sále najdete oltářní obrazy a náboženské předměty. V sále Vikingů se seznámíte s jejich každodenním životem. Více informací získáte zde.

 

NORDISKA MUSEET

Toto muzeum najdete v překrásné budově z roku 1907 na ostově Djurgarden. Muzeum bylo založeno v roce 1873 a můžete zde obdivovat sbírky, které se věnují historii a etnografii Švédska. Najdete zde exponáty od roku 1500 až po současnost - sbírky lidové slovesnosti, dopisy, kroniky, oblečení, nábytek, dřevěný dům, předměty používané v běžném životě, ale i obrazy  Augusta Strindberga. Pro více informací klikněte sem

 

MUZEUM MODERNÍHO UMĚNÍ (MODERNA MUSEET)

Muzeum moderního umění bylo založeno v roce 1958. V muzeu se seznámíte s moderními trendy prostřednictvím sbírek švédského, severského ale i mezinárodního umění, najdete zde kresby, grafiky, fotografie a filmy. Muzeum dává velký prostor i dílu Pabla Picassa, Salvadora Dalího či Vera Nilssona. V muzeu se konají různé tematické výstavy. Pro více informací klikněte sem.

 

STRINDBERGS MUSEET

Toto muzeum je věnováno památce švédského spisovatele, umělce a novináře Augusta Strindberga (1849 - 1912). Strindberg strávil poslední čtyři roky svého života v domě nazvaném Modrá věž. Zrekonstruovaný byt, skládající se ze tří pokojů, a jeho knihovna jsou dnes jádrem muzea. Pořádají se zde i výstavy, které se týkají Strindbergova života a práce. Více se o tomto muzeu dozvíte zde.

 

SKANZEN

Toto muzeum pod širým nebem bylo založeno již v roce 1891, najdete ho na ostrově Djurgarden.  Muzeum představuje návštěvníkům historii každodenního života na vesnici. Ve skanzenu se nachází na 160 dřevěných domků, najdete zde chudá obydlí zemědělců, hospodářské budovy, školu, lékárnu, pekárnu, řemeslné dílny větrné mlýny, obchody, ale i zvířata, která lidé dříve běžně chovali. Můžete se seznámit i s dobovými řemesly, které se zde předvádějí, konají se zde nejrůznější programy, v zimě např. Vánoční trhy. Součástí skanzenu je i ZOO, ve které jsou místní i exotická zvířata. Více se dozvíte zde.

 

NÁRODNÍ MUZEUM

Budova muzea byla postavena v roce 1866. Jsou zde uloženy sbírky výtvarného umění od pozdních let středověku do začátku 20. století. Důraz je kladen na švédskou malbu 18. a 19. století.  Součástí stálých expozic jsou i rozsáhlé sbírky soch, kreseb, ale i ruské ikony, porcelán, nábytek. Kromě švédského výtvarného umění zde můžete obdivovat i díla starých evropských mistrů (Francisco de Goya, Rembrandt, Peter Paul Rubens, Renoir).

 

JUNIBACKEN

Toto muzeum je zaměřené především na děti, najdete ho na ostrově Djurgarden v blízkosti muzea VASA. Toto muzeum založila královská rodina v roce 1996. V muzeu se nalézá řada pohádkových postav -  nejznámější postavičky jsou od Astrid Lindgrenové - Pipi Dlouhá punčocha,  Alfie Atkins, kocour Fiškus, Ronja a další. Ve známé vile Vilekule si mohou děti zkoušet kostýmy, jezdit na skluzavce, hrát si v kuchyni, zkrátka se dobře bavit. Součástí pohádkového muzea je největší dětské knihkupectví ve Švédksu.  Každý den se v zde koná dětské divadelní představení. Najdete zde i restauraci. Pro více informací klikněte sem.

 

AQUARIA VATTENMUSEUM – VODNÍ MUZEUM

Toto vodní muzeum se nachází také na ostrově Djurgarden. Vodní muzeum se skládá ze tří expozic: deštný prales, tropické moře a severské moře. V deštném pralese zažijete typické podmínky - teplo a vlhko, seznámíte se s živočichy žijícími v pralese. V části tropického moře jsou umístěna akvária s mořskými živočichy včetně žraloků. A v severské části poznáte jak mořské tak sladkovodní ryby.  V areálu muzea je i kavárna a obchod se suvenýry. Více o vodním muzeu se dozvíte zde.

 

TECHNICKÉ MUZEUM (TEKNISKA MUSEET STOCKHOLM)

Technické muzeum se nachází v části Ladugardsgardet, v jeho sbírkách je množství technických památek z celého Švédska. Muzeum vzniklo v roce 1923 a v současnosti zde jsou uloženy kresby, cca milion fotografií a více než 50-tisíc knih. Můžete zde obdivovat i historické automobily, letadla nebo vlaky. Nachází se tu i část věnovaná významným švédským vědcům a vynálezcům. O technickém muzeu se více dozvíte zde.

 

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

 

Vyberte si levné letenky do Stockholmu:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 7 999,-  7 999,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 954,-  954,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent